Produkcja rolna a przemysł spożywczy

Produkcja rolna a przemysł spożywczy

13 września 2017 Wyłącz przez Korazon
specjalistyczne chwytaki do płyt chwytaki do płyt warstwowych polecamy chwytaki do płyt

Ludzie muszą jeść – to truizm, ale ten truizm ma ogromny wpływ na gospodarkę. Większość towarów, które na co dzień kupujemy i których używamy to żywność. Jest ona produkowana na bardzo dużą skalę, a wiele przedsiębiorstw, które się tym zajmują operuje także na rynkach zagranicznych.

Nie byłoby przemysłu spożywczego w takim kształcie, gdyby nie rolnictwo. Między innymi dzięki unijnym dopłatom staje się ono coraz wydajniejsze i nowocześniejsze. Jest zatem w stanie wytwarzać więcej zbóż, warzyw, owoców czy nabiału, które to surowce są kluczowe dla zakładów produkujących żywność.

Istnieje zatem naturalna zależność pomiędzy przemysłem żywności a rolnictwem. Przemiany społeczno-gospodarcze powodują, że trzeba produkować coraz więcej jedzenia, choć nie zawsze skala i tempo przekładają się na jakość. Można jednak śmiało powiedzieć, że nasze potrzeby żywieniowe oraz profil działalności rolnej większości gospodarstw to czynniki, które znacząco wpływają na rozwój tej konkretnej gałęzi przemysłu, o której mowa.