Tenis

Tenis
www.cersanitrodzinnezakupy.pl

Zawsze uważano, że tenis jest bardzo drogim sportem i zarezerwowanym tylko dla elit. Nadal tak jest zwłaszcza jeśli chodzi o trenowanie tej dyscypliny wyczynowo.

Zmieniło się to, że obecnie zajęcia tenisowe dostępne są dla szkolnych dzieci na zasadzie uczestnictwa w klubach. Jest dużo takich miejsc, gdzie można zapoznać się z dyscypliną i zdecydować o jej kontynuacji.

Chęć grania w tenisa jest bardzo ważna, ale jest jeszcze sporo innych czynników decydujących o tym, czy ktoś może zostać zawodnikiem. Oprócz wspomnianych uwarunkowań finansowych istotne są predyspozycje fizyczne i psychiczne.

Małe dzieci rozpoczynające przygodę z tenisem robią to najczęściej w grupie rówieśników. Wtedy to kształtuje się u nich umiejętność współdziałania w zespole, choć trenują przecież sport indywidualny.

Doskonali się także ogólna sprawność ruchowa i intelektualna dziecka oraz wyrabiają nawyki dobrej, zdrowej rywalizacji. Tenis jest pięknym sportem dającym wiele satysfakcji, jak wiemy nie tylko sportowej, dlatego warto go uprawiać choćby okazjonalnie.