AC na 30-letnie auto

AC na 30-letnie auto
www.kancelariafavitor.pl

Każde auto powinno mieć wykupione OC. Jednak nie każde musi mieć AC. W Polsce przyjęło się, że AC kupuje się na nowe auta oraz drogie samochody.

Dlaczego? Ponieważ wtedy można liczyć na dość wysokie odszkodowanie w razie ewentualnej szkody, która też będzie miała dużą wartość. Wiele osób uważa, że jedynie takie auta opłaca się ubezpieczać. W rzeczywistości jednak dobrze jest ubezpieczyć każdy pojazd, nawet stary.

Pamiętaj, że wiek auta wpływa na wysokość składki. Jeśli samochód ma już swoje lata, to ma też odpowiednio mniejszą wartość, a więc i składki będą mniejsze. Czy jednak ubezpieczać można auta bez żadnych ograniczeń co do ich wieku? Co, jeśli jeździsz 30-letnim Mercedesem? Warto wykupować AC na takie auta i czy w ogóle jest taka możliwość? Niestety może się okazać, że napotkasz na spore trudności.

Większość firm ubezpieczeniowych pozwala na wykupienie AC jedynie dla samochodów wyprodukowanych nie wcześniej niż 10 lat temu. 30-letnie auto mocno przekracza ten limit. Aby mieć pewność, zapoznaj się z ofertami poszczególnych firm ubezpieczeniowych.

Nie musisz mozolnie przeglądać kolejnych propozycji. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie automatycznych kalkulatorów lub tzw. porównywarek.

Pamiętaj, że opisywana sytuacja dotyczy wykupienia nowej polisy dla auta w tak zaawansowanym wieku. Ogólnie jednak istnieją samochody 30-letnie z ubezpieczeniem, jeśli było to ubezpieczenie ciągłe – opłacane przez wiele lat. Inną kategorią są też auta zabytkowe, które z reguły mają znaczną wartość, więc firmy ubezpieczeniowe chętnie zaproponują polisę dla tego rodzaju pojazdów.