Ile kosztuje ubezpieczenie Assistance?

Ile kosztuje ubezpieczenie Assistance?

Assistance to ostatnio dość popularne ubezpieczenie. Idea tego rodzaju polisy jest taka, by kierowca był chroniony w razie losowych wydarzeń na drodze. Może się zdarzyć, że wyładuje Ci się akumulator i nie będziesz mógł odpalić auta w środku drogi, po postoju na parkingu.

Czasem zdarza się też, że zatrzaśniesz kluczyki albo „złapiesz kapcia” bez zapasowego koła w bagażniku. Bardziej roztargnieni kierowcy mogą też zapomnieć o tankowaniu na czas, a kiedy auto staje z dala od stacji kierowca i pasażerowie wpadają w nie lada kłopoty. W takich przypadkach pomoże ubezpieczenie Assistance.

Realizacja polisy wygląda w ten sposób, że ubezpieczyciel przysyła na miejsce specjalistę lub tez udziela pomocy telefonicznej. W wypadku zatrzaśniętych kluczyków możesz liczyć na to, że przyjedzie pomoc drogowa i otworzy auto. Jeśli natomiast samochód ulegnie awarii, ubezpieczyciel może opłacić nocleg w hotelu, załatwić transport do domu lub zwrócić koszty biletu, który pozwoli na kontynuowanie podróży.

Ile natomiast trzeba zapłacić za to, żeby mieć taką ochronę? Standardowo: wszystko zależy od ubezpieczyciela oraz od dokładnych warunków określonych w polisie. Bardzo często Assistance można kupić jako dodatek do OC. Czasem pakiet Assistance jest też proponowany jako dodatek do ofert bankowych.

W takich wypadkach cena Assistance może być bardzo niska, ale przed podjęciem decyzji o wykupieniu polisy warto dobrze sprawdzić dokładny zakres obowiązywania polisy. Tylko wtedy będziesz mógł faktycznie poczuć się bezpieczniej na drodze.