Korzystne oferty ubezpieczenia flotowego

Korzystne oferty ubezpieczenia flotowego

Ubezpieczenie auta jest niezbędne niezależnie od tego, czy mowa o samochodzie firmowym czy aucie prywatnym. Polskie prawo nakłada na każdego właściciela samochodu obowiązek wykupienia ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej, znanego głównie jako OC. W praktyce oznacza to, że OC muszą mieć nawet samochody, które stoją w garażu lub nie nadają się do użytku, ale są zarejestrowane.

Tym bardziej więc ubezpieczony musi być samochód firmowy lub cała flota samochodowa. Oczywiście każde kolejne ubezpieczenie do dla przedsiębiorcy dodatkowy koszt. Jeśli firma opiera się na transporcie, często mamy do czynienia z sytuacją, w której przedsiębiorca – przynajmniej na starcie – nie dysponuje zbyt dużym budżetem, a jednocześnie musi ubezpieczyć kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt aut.

Co robić w takiej sytuacji? Jak nie zbankrutować na polisach i nie zginąć w natłoku umów ubezpieczeniowych? Najlepszym wyjściem jest wykupienie polisy dla całej floty samochodów, a więc „grupowe” ubezpieczenie posiadanych aut. Podobnie jak z każdym innym „hurtowym” zakupem produktów, tak i w przypadku ubezpieczenia flotowego można liczyć na odpowiednie zniżki. Koszt ubezpieczenia jednego auta w ramach ubezpieczenia dla floty będzie niższy niż koszt wykupienia osobnej polisy dla pojazdu.

Jak łatwo się domyślić, im większa flota, tym bardziej atrakcyjne warunki może zaoferować firma ubezpieczeniowa. W zależności od ubezpieczyciela, za flotę można uznać już kilka pojazdów lub dopiero kilkadziesiąt aut.