Wpływ marihuany na zdrowie

Wpływ marihuany na zdrowie

20 listopada 2018 Wyłącz przez Korazon

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o marihuanie. Oczywiście to nie oznacza, że wszyscy musieli jej próbować, ale z pewnością młodzież i starsi niejednokrotnie spotkali się z tą tematyką poruszaną czy to w szkole, w prasie czy w telewizji. W internecie również można na ten temat znaleźć wiele różnych artykułów, a im lepiej poznamy to zagadnienie, tym też lepiej będziemy wiedzieli, z czym dokładnie mamy do czynienia.

Jaki ma wpływ na zdrowie?

Przede wszystkim warto się zainteresować tym, jaki wpływ na nasze zdrowie będzie miała marihuana. Trzeba wiedzieć, że oddziałuje ona negatywnie na nasz układ nerwowy i bardzo szybko doprowadza do psychicznego uzależnienia, a to wszystko spowodowane jest wysyłaniem nieprawidłowych sygnałów do komórek, z których składa się tkanka nerwowa naszego mózgu. Powinniśmy również wiedzieć, że palenie marihuany powoduje, że substancja THC bardzo szybko przechodzi z płuc do krwi, a to z kolei powoduje negatywne zmiany chemiczne, które zaczynają zachodzić w naszych szarych komórkach. A ponieważ oddziałuje ona na komórki nerwowe odpowiadające za wydzielanie neuroprzekaźnika jakim jest dopamina, to uszkodzeniu podlega napęd ruchowy i procesy emocjonalne.

Do czego to prowadzi?

Jeżeli będziemy palić marihuanę, to musimy się liczyć z tym, że uszkodzeniu podlegać będą te obszary mózgu, które odpowiadają za pamięć, myślenie, percepcję czasu, koordynację ruchową i koncentrację.

To oznacza, że podczas działania substancji THC będziemy mieli zniekształconą rzeczywistość, będziemy mieli problemy z poruszaniem się i logicznym myśleniem, jak również z prawidłowym działaniem pamięci. Co więcej, marihuana uzależnia, a to oznacza, że jeśli nie będziemy jej przyjmowali, to nasz mózg będzie się jej domagał. Jeśli jej nie dostanie, to będziemy czuli się rozdrażnieni, senni, będziemy mieli problem z bólem głowy, apatią czy brakiem apetytu. Do tego, jeśli będziemy palić marihuanę przez dłuższy czas, to dojdzie do pojawienia się stanów lękowych i depresji, a to oznacza, że będziemy czuć się jeszcze gorzej. Palenie marihuany ma negatywny wpływ na nasz organizm. Jednak powinniśmy pamiętać, że są dwa rodzaje konopi. Mamy konopie indyjskie, z których hodowana jest marihuana i ona jest nielegalna. Ale mamy także Nasiona marihuany, które są legalne i co najważniejsze mogą wywierać na nasz organizm bardzo dobry wpływ.

Dlatego też, jeśli już mamy mieć do czynienia z jakimiś konopiami, to z pewnością lepiej zrobimy, jeśli zdecydujemy się na nasiona tej drugiej, które zapewnią nam odpowiednią dawkę witamin i minerałów.