Oprysk chwastów niezbędny proces w ogrodzie

Oprysk chwastów niezbędny proces w ogrodzie

Chwastów nie można bagatelizować i po prostu trzeba się ich pozbyć. Niestety warunki, jakie panują w naszych glebach sprawiają, że radykalne ich usunięcie nie jest możliwe i proces odchwaszczania musi być powtarzany przynajmniej raz w roku. W zależności od terenu i stosowanych metod.

Właściciele ogrodów, szczególnie tych większych mają już dość uciążliwego przekopywania terenu i zdecydowanie preferują inną metodę. Mianowicie wykorzystanie herbicydów. Tego typu środki chemiczne pozwalają na zniszczenie chwastów, jednak zawsze warto połączyć tą metodę z mechanicznym zabiegiem.

Większość dostępnych na rynku preparatów uwzględnia podział na środki totalne i selektywne. W pierwszym przypadku niszą wszystkie chwasty, natomiast druga opcja działa tylko na wybraną grupę roślin. Zatem herbicydy selektywne będą bezpieczniejsze w przypadku założonych już ogrodów.

Niemniej jednak warto podkreślić, że zawsze trzeba zachować wszelkie środki ostrożności, szczególnie gdy działamy wokół delikatnych roślin ozdobnych.