Plamy z atramentu

Plamy z atramentu
czyszczenie elewacji domu cena

Plamy z atramentu są zmorą każdej pani domu, bowiem prowadzą do zniszczeń powierzchni, natomiast ich wywabienie bywa niezwykle trudne, a czasem nawet niemożliwe. Jednakże istnieją babcine, sprawdzone sposoby, które zwiększają szanse na dokładne wyczyszczenie powierzchni zabrudzonych atramentem.

Jeśli przypadkowo zabrudzimy atramentem kanapę, serwetę czy stół, sięgnijmy lekko zwilżoną kwaskiem cytrynowym szmatkę. Zamiast kwasku cytrynowego możemy do wywabiania plan z atramentu używać także pasty z wody i magnezji.

W przypadku plam atramentowych na dywanach czy wykładzinach skuteczne będzie natomiast przysypanie ich grubą warstwą soli i odczekanie kilku godzin. Tymczasem do wywabiania atramentu z mebli najlepiej użyć soku z rabarbaru, który nie odbarwi dodatkowo drewnianej powierzchni.

Nie ulega wątpliwości, że plamy z atramentu zaliczają się do zabrudzeń trudnych, jednakże przy pomocy sprawdzonych, domowych sposobów możemy się z nimi uporać, przywracając zadbany wygląd naszym meblom, ubraniom czy podłogom.