Ogólna poprawa kondycji

Ogólna poprawa kondycji

9 listopada 2018 Wyłącz przez Korazon

Organizm, który przez wiele lat unikał aktywności nie jest w dobrym położeniu. Lekarze ostrzegają, że jeśli będziemy za wszelką cenę unikać sportu i rekreacji zrobimy złą przysługę swojemu sercu, układowi krążenia, wydolności płuc i generalnie całemu ciału. Stąd warto chyba wziąć się za bary z wyzwaniem i uczynić krok w stronę lepszego, zdrowego życia.

Ze zdrowotnego punktu widzenia często ważniejsze od sylwetki i siły mięśni jest nasza ogólna kondycja. To, czy dobrze się czujemy i w jakim tempie się męczymy. Wiele osób męczy się bardzo szybko i pewne codzienne czynności sprawiają, że na skroniach pojawia się pot, a na twarzy grymas wysiłku.

Jest to niepokojący znak i wskazówka, by podjąć jakieś kroki. Osobisty trener wydaje się dobrym rozwiązaniem. Pozna on dokładnie nasz problem, przeprowadzi szczegółowy wywiad i na tej podstawie przygotuje program – indywidualny, skrojony na miarę.

To jest właśnie kluczowa cecha i główna zaleta takiego przedsięwzięcia. Mamy poczucie, że stoi za nami konkretny człowiek, który angażuje się w to, by nasz stan się poprawił.