Zioła w doniczkach

Zioła w doniczkach
www.azswsgk.pl

Od pewnego czasu świeże zioła, takie jak bazylia, kolendra czy oregano, cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Polacy zrozumieli bowiem, że doprawianie potraw to coś więcej niż jedynie pieprz i sól. Zioła w doniczkach bez problemu kupimy dziś w każdym supermarkecie.

Jeżeli jednak mamy odrobinę czasu i chęci, najlepiej hodować je samemu w domu. Zioła bez problemu możemy posadzić w doniczkach i umieścić je na kuchennym parapecie, aby zawsze były pod ręką. Należy jedynie pamiętać, aby na każdą roślinę przeznaczyć osobny pojemnik, ponieważ ich korzenie zajmują bardzo dużo miejsca.

Jeśli chodzi o zioła jednoroczne, w doniczkowej uprawie najlepiej sprawdzi się bazylia, majeranek i cząber. Z roślin dwuletnich warto wybrać pietruszkę, która znajduje wiele zastosowań w polskiej kuchni. Z ziół wieloletnich możemy natomiast posadzić oregano, miętę, rozmaryn bądź tymianek.

Jeżeli chodzi o pielęgnację ziół należy pamiętać, że potrzebują one dużo wilgoci. Należy więc podlewać je bardzo regularnie, ale uważać przy tym, aby ich nie przelać.