Należy sprawdzać jak długo jest na rynku dany deweloper

Należy sprawdzać jak długo jest na rynku dany deweloper

Ceny mieszkań nie należą do najniższych, a to sprawia, że bardzo ostrożnie podchodzimy od tego, że mamy komuś przekazać pieniądze na nie. Oczywiście wiemy, że jest to konieczne, abyśmy mogli się stać posiadaczami wymarzonego mieszkania, jednak boimy się, że zostaniemy oszukani, albo że deweloper weźmie nasze pieniądze i ogłosi upadłość. Takie obawy nie są zaskakujące zważywszy, że wówczas zostajemy z kredytem do spłacenia, ale bez mieszkania, nie mniej można się przed nimi skutecznie bronić.

Szukajmy informacji na temat danego dewelopera

Przede wszystkim powinniśmy popatrzeć w internecie, jakie informacje znajdziemy na temat tego dewelopera. Czy wywiązuje się z przyjętych terminów, czy nie było problemów przy budowie wcześniejszych nieruchomości, czy nie były opisywane z nim jakieś afery. Jeśli nic takiego nie było, to powinniśmy się chociaż trochę uspokoić.

Następnie warto sprawdzić po numerze KRS, co to jest za firma, czy nie pojawiają się na jej temat pogłoski o problemach finansowych. Możemy też sprawdzić na stronach ministerstwa czy nie ma żadnych negatywnych informacji o danym deweloperze. Jeśli wszystko wydaje się w porządku i nie ma żadnych sygnałów, które mogłyby budzić nasz niepokój, to powinniśmy bez obaw iść do banku, zaciągnąć kredyt i wpłacić go na rzecz danego dewelopera.

Oczywiście łatwiej jest, gdy kupujemy mieszkanie już wybudowane, bo za nie wystarczy zapłacić i się wprowadzić, ale przy kupowaniu takiego, które dopiero jest na planie, też możemy być spokojni, jeśli nie znaleźliśmy żadnych negatywnych informacji. Musimy się po prostu trochę uzbroić w cierpliwość. Im większe zaufanie będziemy mieli do tego dewelopera, im bardziej będziemy pewni dobrych pinii o nim, tym spokojniej będziemy czekali na klucze do naszego mieszkania 4 pokojowe warszawa mokotów.

Nawet jeśli dopiero teraz ogradzany jest teren przeznaczony pod budowę. Dlatego zawsze trzeba szukać informacji o danym deweloperze.