Jak podlewać rośliny w doniczkach?

Jak podlewać rośliny w doniczkach?
www.kronykronicle.com

Kwiaty doniczkowe, które hodujemy w swoich mieszkaniach lub biurach, często narażone są na działanie suchego powietrza. W pracy dzieje się tak przez klimatyzację, a w domu – szczególnie w okresie zimowym – przez ciepłe kaloryfery. Aby nasze rośliny dobrze się rozwijały, trzeba zapewnić im odpowiednie nawodnienie.

W jaki sposób więc podlewać rośliny w doniczkach? Ilość wody potrzebnej kwiatom zależy przede wszystkim od ich wielkości – czym większa roślina, tym więcej płynów potrzebuje, aby rosnąć. Częstotliwość podlewania zależy także od wilgotności powietrza, stopnia nasłonecznienia mieszkania oraz gatunku rośliny. Te, które mają umiejętność magazynowania wody w liściach, zazwyczaj nie są zbyt wymagające w pielęgnacji.

Istnieje jednak kilka uniwersalnych zasad, które możemy zastosować do każdego typu rośliny. Zazwyczaj należy podlewać je częściej w okresie szybkiego wzrostu oraz kwitnienia, a także gdy ich korzenie zajmują całą doniczkę i powietrze w pomieszczeniu jest suche. Mniej wody rośliny potrzebują natomiast okresie jesienno-zimowym oraz kiedy rosną w chłodnym i wilgotnym miejscu.

http://ogrodybotanika.pl/nawadnianie-ogrodow