Dekoracje ogrodowe

Dekoracje ogrodowe
abcdomow.pl

Nadanie ogrodom wyjątkowego charakteru odbywa się nie tylko poprzez sadzenie w nich kwiatów oraz innych roślin. Możliwości w tej materii są znacznie szersze. Ładny ogród zawdzięcza swą urodę również dekoracjom, które można kupić lub wykonać samodzielnie.

Jeśli chodzi o gotowe produkty, to największym uznaniem konsumentów cieszą się dekoracje wykonane z materiałów ceramicznych, gipsu oraz metalu. Figurki zwierząt czy miniaturowe repliki znanych rzeźb mogą wpasować się w naszą koncepcję. W Niemczech ogromną popularnością cieszą się gipsowe krasnale ogrodowe, jednak w innych krajach ta moda komentowana jest z pewną dozą lekceważenia. Wysoka jodła kaukaska sprzedaż stanowi idealną powierzchnię na wszelkie dekoracje.

Rzeczywiście estetyka krasnali pozostawia nieco do życzenia, jednak z jakichś przyczyn ta tradycja jest u naszych zachodnich sąsiadów wciąż żywa. Bardzo ciekawy efekt dają dekoracje metalowe, które są nierzadko perełką kowalstwa artystycznego. Ich formy i kształty bywają szalenie różnorodne.

Użyteczną i przyjemną wizualnie dekoracją w ogrodzie może być także karmnik dla ptaków, który przyciągnie sporo fruwających stworzeń.