Ćwiczenia w wodzie dla niemowląt

Ćwiczenia w wodzie dla niemowląt
rolki rollerblade

Na ćwiczenia dla niemowląt, które odbywają się w basenie, decyduje się obecnie coraz więcej świeżo upieczonych matek. Małe dzieci po ukończeniu trzeciego miesiąca życia można spokojnie zabrać na specjalne zajęcia z nauki pływania. Część osób twierdzi, że można to zrobić nawet wcześniej, jednak właśnie mając trzy miesiące, dziecko nabywa pewnej odporności na bodźce zewnętrzne.

Dochodzi także do tego mocniejsze trzymanie główki, co znacznie uprasza ewentualną zabawę w wodzie. Warto zauważyć, że do szóstego miesiąca życia dziecko posiada instynkt życia płodowego, który nakłania je do wstrzymywania oddechu pod wodą. Z tego powodu pierwszą lekcję pływania zaleca się odbyć jeszcze w tym okresie, by nieco go wydłużyć i wyrobić w maluchu odpowiednie nawyki.

Zajęcia powinny się oczywiście odbywać pod czujnym okiem odpowiednio przeszkolonego instruktora. Na początku dziecko musi się oswoić z nowym otoczeniem, a dopiero potem próbować kontaktu z wodą. Samo zanurzenie malucha może nastąpić dopiero na którejś z kolei lekcji, po odpowiednim przygotowaniu i zezwoleniu instruktora.