Ćwiczenia rozgrzewające dla tancerzy

Ćwiczenia rozgrzewające dla tancerzy

23 marca 2018 Wyłącz przez Korazon

Taniec to dyscyplina sportu, która co roku przyciąga coraz więcej chętnych. Ludzie decydują się na jej uprawianie z różnych względów – jedni chcą poprawić swoją kondycję, inni wpłynąć na swoją figurę, a zdarzają się i tacy, którzy tańczenie traktują jak swoją największą życiową pasję. Nim jednak zacznie się właściwy trening (zwłaszcza w przypadku bardziej wyczynowych tańców, takich jak chociażby balet), warto pomyśleć o ćwiczeniach przygotowujących mięśnie do późniejszego wysiłku. Jeżeli sami nie wiemy jakie ćwiczenia wykonać przed tańcem warto zapisać się do szkoła baletowa .

 Najodpowiedniejszym treningiem okaże się właściwe rozciąganie. To właśnie dzięki niemu można uniknąć groźnych kontuzji oraz wszelkich urazów (zwłaszcza tych, związanych ze ścięgnem Achillesa). Warto się więc do nich przykładać, by później nierozgrzane mięśnie nie dały o sobie znać.

Ćwiczenia rozciągające wpływają pozytywnie na zwiększenie zakresu ruchu w obrębie stawu. Wzmacniają także ścięgna i mięśnie, sprawiając, że stają się one zdecydowanie bardziej elastyczne i wytrzymałe. Należy pamiętać, by zwrócić najwięcej uwagi na te partie mięśni, które będą najciężej pracować podczas tańca.