Coś kosztem czegoś

Coś kosztem czegoś

3 maja 2018 Wyłącz przez Korazon
www.art-dance-ekg.com

Państwa będące w Unii Europejskiej musieli się dostosować do ogólnych przepisów i zasad w niej panujących. Jedną z wielu zmian były żarówki ot przedmiot, którego używa każdy.

Przez dekady Polacy używali zwykłych żarówek, ale od momentu wejścia do Unii żarówka stała się przedmiotem frustracji i większych wydatków. Ze sklepowych półek zniknęły zwykłe żarówki a to wszystko by oszczędzać tak ważną energię elektryczną.

Nic w tym dziwnego ani strasznego, jeśli nie brać pod uwagę większych kosztów nowych żarówek i faktu, iż zanim się rozgrzeją i będą spełniały swoją oszczędną funkcję często już je gasimy. Być może staliśmy się bardziej ekologiczni, ale na pewno mniej oszczędni.

kancelaria notarialna Paweł Wróblewski LL.M. kancelaria gorzów ul. Słowiańska 57

Każda zmiana niesie za sobą pozytywne i negatywne strony, jeśli chodzi o dostosowanie się do innych państw dużą kontrowersję budzi sytuacja ekonomiczna. Czy możemy porównywać się do naszych sąsiadów z Niemiec? Czy dla nich te wszystkie zmiany są tak samo znaczące jak dla nas? Komponent oświetlenia, jakim jest żarówka to prosty przykład dostosowania się bez wcześniejszego przygotowania.